Predsedníctvo v EU= Výsmech občanom

Autor: Roland Ondrus | 8.6.2016 o 11:10 | Karma článku: 4,91 | Prečítané:  257x

Ten kto si myslel, že členstvo v EU je výhodné pre občanov by už dávno mal byť vyvedení z omylu.... 

Je úplne jedno či sa bavíme o lokálnej politike a bábkového divadla okolo Róberta Fica a jeho nových zlodejských kamarátoch alebo o „veľkej“ politike v Euro
parlamente. Výsledok je vždy taký, že občan je prinajlepšom  na druhom mieste. Lokálne by človek očakával to, že niekto konečne kopne SMER-SD poriadne do zadku aby vypadlo z parlamentu, opak je pravdou. Preskočme však naše sebecké ovce v parlamente a koncentrujme sa na naše hlavné číslo vo svetovom divadle menom „predsedníctvo Slovenskej republiky v EU“.

Úprimne sa nestíham čudovať aké zmeny sa dejú v našom hlavnom meste. Ešte pred 8 mesiacmi sa hovorilo, že BA nemá prostriedky na opravu ciest, obnovu chodníkov a rekonštrukciu budov keďže mestu hrozila nútená správa. Dnes sa tu stavia pomaly na každom kroku jak v Dubaji.

Ako to, že keď sa občania sťažovali na úradoch, že ich autá padajú do krátrov sa nič nerobilo? Občania sú asi druhoradí ako obyvatelia mesta, dôležitý sú nejakí trápni poslanci z EU ktorých aj tak názor Slovákov nezaujíma, najlepší dôkaz sú napríklad utečenci.

Absurdnosti okolo nášho predsedníctva je hneď niekoľko, dám Vám však jeden môj obľúbený príklad. Konečne jazdia moderné električky v centre a nepripadám si ako v rozvojovej krajne, kvôli EU budú však okolo Reduty presmerované aby nerušil zvuk poslancov pri tvorbe ďalšej legislatívnej stupidity. Chodím na pivo do českej pivárne oproti Redute a najhlučnejšie z ďaleka nie sú električky, ale motorkári, ktorí si každý večer robia koncert kto má najhlučnejší bicykel. Obmedziť treba pracujúcich pri ceste z alebo do práce...

Nikoho však netrápi odkiaľ sú peniaze ktoré mesto Bratislava využíva na opravy, vraciam sa k faktu, že mestu hrozila nútená správa a pravdepodobne sú opravy financované z úveru ktorý budeme bohvie koľko splácať. Nehovoriac o tom aký „výhodný“ úrok niekto vybavil a koľko z opráv išlo „bokom -do vrecka“.

EU vymýšľa jednu hlúposť za druhou a vždy na to doplácajú občania. Nezmyselné obmedzenia sily vysávačov alebo zlá finančná politika. Teraz v lete práve na rozhodnutia EU doplatia najviac dovolenkári. Ceny v Grécku sú neprimerané, Turecko je lacné lebo na vašej päť hviezdičkovej pláži sa premávajú utečenci, čo mi potvrdil kamarát ktorý išiel na dovolenku z Nemecka.

Nemyslíte, že ak je únia o členoch najprv sa malo konať referendum o prijatí, alebo neprijatí utečencov? Ak je naozaj demokracia priorita čo EU o sebe hovorí mali nechať hlasovať individuálne štáty o tom či chceme alebo nechceme migrantov. EU urobila presný opak a ukázala, že je skôr diktatúra ako demokracia.

Neviem, či som to len ja ale filozofia EU mi pripadá ako chod farmy. Sliepky -občania dostanú žrať prípadne sa im obnoví výbeh/urobia sa nejaké opravy/vylepšenia a keď sa niekomu zachce tak výbeh zmenší prípadne do neho pridá niečo podľa svojho uváženia, sliepky majú držať zobák a krok. 

Súhlasím s prístupom Švajčiarov ktorý nechajú občanov rozhodovať v rôzných referendách. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?