Pracovný Trh

Autor: Roland Ondrus | 20.8.2015 o 14:14 | (upravené 20.8.2015 o 15:20) Karma článku: 3,45 | Prečítané:  255x

Veľmi rád po pol roku podnikania vyvrátim 3 ilúzie ktoré ľudia často majú o pracovnom trhu.  DACH Consulting

Ilúzia 1: Odborníci majú nízky plat, Áno...Ale prečo? Je to trocha ako hra s diablom máme tu medzinárodné firmy ale iba pre to aby ušetrili na platoch domácich. Pre tento dôvod majú ľudia s junior skúsenosťami možnosť pracovať a nadobúdať skúsenosti. Na druhej strane príde bod zlomu keď tento človek postúpi z juniora na skúsenosť senior človeka. Tento bod práve definuje problém kde spoločnosti iba krútia hlavou ak si zamestnanec dovolí zapýtať od 3,500E+. Práve tu sa najviac vyskytuje pre človeka otázka čo ďalej... Na Slovensku ma nezaplatia férovo a do zahraničia sa mi ide ťažko lebo tu mám rodinu. Je to situácia kde sa vždy snažíme povedať človeku aby zvážil spolu s rodinou čo je najlepšie rozhodnutie. 

Ilúzia 2: Ak sa rozhodnem odísť zo Slovenska prácu dostanem ľahko keďže som pracoval pre nadnárodnú spoločnosť. Znie to síce absurdne ale stalo sa nám, to že klient ani nevedel o tom čo robil jeho zamestnanec pre vlastnú firmu na Slovensku keď zvažoval jeho presun do Nemecka/Švajčiarska. Ruku na srdce vždy keď sa uchádzate o prácu mimo krajiny, alebo konkrétnej pobočky ste na tom rovnako ako všetci ostatný uchádzači. Rozdiel tvorí iba skúsenosť/ osobná kredibilita  alebo sila partnera cez ktorého si hľadáte prácu u daného klienta. Výnimka je samozrejme ak máte profil ako napríklad SAP Spiridon kde je relatívne málo odborníkov dokonca aj v Nemecku.

Ilúzia 3: Chcem pracovať z prostredia home-office. Je síce pekná predstava prejsť v pyžame k PC a komótne sa naraňajkovať pri čítaní emailov a popri tom si pozrieť ranné správy v TV namiesto cesty do práce buď v aute v kolónach alebo v plnej MHD.. Na druhej strane tento set-up v Nemecku/Švajčiarsku funguje iba ak Vás klient pozná ako zamestnanca. Veľmi často sa stretávame s požiadavkou že chce človek prácu iba remote, áno je to možné ale iba po určitom čase. Veľa krát ale tento fakt ľudia pochopia ako to že sme slabá spoločnosť alebo že máme "zlých" klientov. Toto nie je pravda, práve naopak ak Vám dovolí napríklad Lufthansa si vybrať či chcete voľno v Piatok alebo Pondelok na to aby ste leteli domov na víkend viete že robíte niečo správne. Práve tu sa ukazuje že remote práca je možná ale iba v niektorých prípadoch kde spoločnosť verí  svojmu partnerovi/zamestnancovi.

Ak máte pocit že Váš plat nezodpovedá Vaším skúsenostiam a zvažujete zmenu pracovného prostredia napíšte nám do DACH Consulting. Nielen že sa snažíme každému nájsť optimálnu prácu ale aktívne diskutujeme s klientmi o profiloch. Nestrácajte čas s personálnymi agentúrami ktoré zaobchádzajú s Vaším CV ako s vrecom zemiakov ktorý presúvajú od jedného klienta k druhému. Nezaslúžite si to, My sa s Vami radi stretneme a konkrétne preberieme Váš profil so zákazníkom, trebárs aj na mieste stretnutia. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?