Chudák Európska Únia

Autor: Roland Ondrus | 7.9.2015 o 14:13 | Karma článku: 4,76 | Prečítané:  269x

Európska únia mi trocha pripomína začiatočníka v kulturistike ktorý sa chystá trhnúť svetový rekord bez tréningu. 

Utečenci nemajú nič spoločné s EU, to len my sme si urobili problém na viac a to ani netušíme aký veľký. Už sme raz rozmýšľali prečo krajiny ako Saudská Arábia neprejavili žiadny záujem pomôcť svojím "moslimom"? Saudská Arábia má priestor ale aj zdroje na to aby sa postarali o tých ľudí ale nemajú záujem vedia prečo. Predstaviteľ saudskej arábie uviedol vo svojom vyhlásení,  že jeho krajina nemá záujem prijať  ľudí zo Sýrie lebo aktuálne riešia otázku zamestnania a integrácie mladých ľudí do pracujúcej spoločnosti.

 My ako európska únia sme mali problém vytiahnuť Grécko z dlhovej krízy s veľkým rizikom do ktorého viac menej nedobrovoľne nastúpili všetky členské štáty. Teraz však čelíme oveľa závažnejšej otázke a to tej ako integrovať do spoločnosti ľudí ktorý sem nepatria. Je samozrejmosť že každá krajina si chráni svoj štandard života. Predsa len sme to my obyčajný ľudia, ktorý budú žiť s utečencami nie úradníci z Brüsselu. A toto je práve kameň úrazu, nikto si nemyslel že členské štáty si dovolia tú „drzosť“ zachovať možnosť rozhodnutia prijať alebo zamietnuť niečo navrhnuté.

Slovensko má dlhoročný problém s integráciou rómov do práce a teraz tu budeme mať ľudí o ktorých vieme ešte menej ako o „našich“ rómoch. A to som nehovoril ešte o katastrofálnom stave zdravotníctva kde prezident išiel radšej na operáciu do Česka. Ale práve toto sú veci ktoré vôbec netrápia úradníkov z Brüsselu. Ja sa potom pýtam kto je tu sebecký Slováci alebo únia ktorá si chce zachovať pocit solidárnej inštitúcie navonok?

Taktiež nemôžeme zabudnúť, že skoro každá krajina EU ma problém s dlhom. Ako teda budeme znižovať dlh štátov, tak že budeme platiť ešte viac na sociálne balíčky alebo je tu ta mylná predstava že práve pracovitý utečenci nám pomôžu znížiť dlh štátov do ktorých ich pridelia, nebuďme smiešny!

Len tak pre zaujímavosť, je sranda vidieť obrazy ,ľudí ktorí v Nemecku vítajú utečencov. Na druhej strane médiá ignorujú protesty v Mníchove kde títo ľudia presne ako v Budapešti okupujú Hauptbahnhof lebo si úrady nevedia dať rady s náporom. A to dámy a páni hovoríme o Nemecku kde úrady fungujú. Veľmi komicky mi vyznie predstava našich nemožných úradníkov ktorým je priveľká výzva výmena občianskeho preukazu jak spracovávajú týchto ľudí. Keď len trocha rozmýšľame logicky tak tento experiment byť záchrancom utečencov na Slovensku nevyjde nič iné ako katastrofa. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?