Náš Fico

Autor: Roland Ondrus | 15.1.2016 o 16:31 | Karma článku: 9,78 | Prečítané:  221x

Náš premiér je vlastne politický chameleón s talentom na herectvo. Aktuálne sa veľmi dobre udomácnil v téme bezpečnosť Európy kde z jeho slov je Slovensko tak nebezpečné ako pre-islamizované Nemecko alebo Francúzsko. 

Taktiež má novú nôtu zdravotníctvo a vzdelanie  kde tiež našiel demagogický potenciál.

Národná bezpečnosť sa na Slovensku vôbec za posledné 3 roky nezmenila a to tu máme nejakých tých arabov. Jediná zmena je, že ak Vás chce okradnúť nejaký ten tmavší spoluobčan neoplatí sa Vám brániť lebo sa automatický stávate páchateľom vy ako bonus ešte aj rasistom.

Otázka platov zdravotných sestier mi pripomína spolu s učiteľmi taký každoročný evergreen. Prečo vlastne protestujú učitelia keď v porovnaní s inými profesiami majú o 2 mesiace viac voľna, čo by za toto privilégium dal hoci kto iný pracujúci? Určite nie je jednoduchá práca s deťmi, ale ako to vlastne funguje v iných odvetviach? Každý vie že keď chce od svojho šéfa o pár euríčiek viac ktoré mu pán hranol, pardon Fico aj tak na daniach zoberie musí ukázať výsledky. Teraz sa opýtam, majú naše deti v porovnaní s EU také dobré výsledky, že by si učitelia zaslúžili vyššie platy? Nepozerajme sa iba na technologické vybavenie škôl ktoré je žiaľ samozrejme že horšie ako vo vyspelej Európe. 

 Toto isté je aj v zdravotníctve. Prečo fungujú tak dobre súkromné kliniky? Odpoveď nemusíme hľadať ďaleko lebo ľudia majú strach zo štátnych zariadení. Mám veľmi dobrý príklad keď som  mal v Bratislave zákazníka z Nemecka, ktorému sa stala nehoda v centre Bratislavy. Zobral som ho na Kramáre a všetko si fotografoval z úžasom či u nás zastal čas. V čakárni kým sme prišli na rad som počul iba nadávky ako sa na to pán doktor môže vybodnúť za ten plat a aký zlý je systém, do toho sestričky keď vychádzali s radosťou trieskali dverami, dokonalý orchester. Za tento prístup si zaslúžia lepší plat? Za celý čas na Kramároch som mal pocit,  že nikomu okrem rampy na platenom parkovisku sa nechcelo robiť.

Pán Fico samozrejme keďže idú voľby  sa bude hrať na galantného a vyhovie týmto „chudákom“ a nájde spolu s pánom svišťom, teda ministrom financií nejaké to euríčko. Keď už sa rozprávame o zdravotníctve kam idú tie peniaz, ktoré si platí každý občan za zdravotné poistenie,  tých 57,60Eur zase nie je tak málo či?!

Róbert Fico je väčší fenomén ako Rytmus, každý koho poznám na neho nemá ani pekné teplé slovo ale aj tak má preferencie vysoké, ako to? Je pravda že stará dobrá pravica je rozdelená tak že pomaly potrebuje volič GPS aby vedel kto je kde na kandidátke.

Mojou absolútne najobľúbenejšou taktikou nášho malého Putina je tá tabula s fajočkami. Bojujeme proti nezamestnanosti, jasné veď príde Jaguár, kašlať na to že živnostníkom a malým firmám pripravujete likvidačné prostredie. Len pre zaujímavosť v Nemecku tvorí 2/3 rozpočtu sila malých a stredných firiem, my pomáhame šetriť tým ktorý to aj tak nepotrebujú.

Koniec toho celého? Ten je už vopred jasný nášho červeného Robertka tu naďalej budeme mať aj s jeho kamarátmi ktorí veselo okrádajú, ale tvária sa pri tom ako naši ochrancovia a kamaráti, s tým rozdielom že každému pribudne nejaký ten domček alebo pekné autíčko v garáži, a to za naše peniaze J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?