Prečo rastie podpora extrémizmu a podpora LSNS?

Autor: Roland Ondrus | 2.3.2016 o 12:49 | Karma článku: 2,83 | Prečítané:  260x

Blížia sa nám voľby v ktorých normálny človek má zase raz jednoduchý ale nie ideálny výber medzi podporou rozkrádania vo forme SMER-SD alebo podporou pravice. 

Práve podpora pravice je myslím si, že problematická. Máme tu niekoľko strán ktoré prakticky majú podobné programy  namiesto zlúčenia a vytvorenia jednej silnej strany. Toto práve je problém kde nevidím jediný dôvod prečo sa napríklad nezlúčila SDKU s KDH keď už aj logo majú rovnakej farby a aj v diskusií si je názorovo blízky Frešo s Figeľom.

Poďme však naspäť k otázke prečo rastú preferencie Kotlebu a LSNS. Mám to šťastie chodiť veľa po regiónoch a aj keď platové podmienky pomaly medzi regiónmi skôr pripomínajú vzdialenosť medzi Budapešťou a Marsom jedno majú spoločné a to je, že každý je svojím spôsobom nespokojní.

Práve tí najviac nespokojní nachádzajú osobné pochopenie v názoroch Mariána Kotlebu. Ten veľmi umne hlása národné záujmy, ale na rozdiel od SNS a SMER-SD prezentuje riešenia jednoduchšie. Nápad krompáče a lopaty je až tak primitívny, že otáča riešenie veľkého problému na malé medzi kroky. Treba si uvedomiť, že ľudia chcú vidieť riešenia naživo a toto práve umožňujú nápady Mariána Kotlebu  jeho voličom.  Taktiež je aktuálna téma školstvo niečo kde je Kotleba viac ako doma keďže je bývalým učiteľom.

Smutná realita ktorá taktiež je ako voda na mlyn extrémizmu je fakt že skoro každý hľadá výhovorky a rozmýšľa spôsobom “prečo ja a nie on”. Tento fenomén je známy pri daniach ktorých rómski spoluobčania neplatia nejako veľa, rôznych nezmyselných poplatkoch atď. Pomaly začínajú aj primitívnejší voliči SMERU-SD vidieť, že Rómka ktorá v živote nepracovala má výrazne lepšie financie od štátu ako dôchodca ktorý poctivo odpracoval xy rokov alebo ako bežná matka na materskej dovolenke. Smutné je, že práve dlhodobo nezamestnaní alebo inak povedané tí ktorí si robotu vôbec nehľadajú majú takmer dokonalý prehľad kde, alebo za čo musia dostať od štátu peniaze.

Tieto malé, ale významné veci nútia aj bežného voliča si prečítať program Kotlebu, niečo čo by vôbec nemalo byť! Živý dôkaz je že sa stal županom Banskobystrického kraja. Je Banskobystrický kraj extremistický? Určite nie ale vidíme že vyhral nad Maňkom ktorého dotoval silný SMER-SD!

Stojí asi za zamyslenie či je Kotleba cesta ktorú treba voliť do parlamentu keďže sa stačí pozrieť na jeho kandidátku a človeka rýchlo prejde chuť vôbec čítať jeho program. Taký Rogel ktorý v Bratislave chcel podpáliť klub s názvom “Obluda” len preto lebo si myslel že čašník je žid. Taktiež jeho super spev s názvom “Judenmord”-“Vražda židov” sú veľmi vhodný soundtrack do parlamentu.

Do určitej miery treba, ale aj pripísať neschopnosť tradičných pravicových strán zaujať voličov dostatočne a v dostatočnom množstve, práve z toho profituje Kotleba a zbiera nápady ktoré mu chodia do náruče ako huby po daždi.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?