Slovenské Zoo Grc Level 100

Autor: Roland Ondrus | 14.3.2016 o 14:38 | Karma článku: 7,98 | Prečítané:  448x

Zoo v Bojniciach je na Slovensku najkrajšia o tom sa nedá debatovať. Zarážajúce je však v akých podmienkach žijú slony. Kompetentný asi je veľký milovník sado–maso. 

Prečo napríklad seriál Zoo v TV Joj neodvysielal zábery na slony v Bojnickej Zoo? Veď seriál je Slovenský a aj my máme slony. Práve preto lebo majú otrasné podmienky. Celý deň stoja priviazané reťazou kde môžu prešľapovať z jednej nohy na druhú. Načo potom máme tie zvieratá? Mal som to nešťastie  vidieť to, vedľa nás stála rodina z Anglicka, ktorá radšej odišla lebo sa rozplakala mamička aj dcéra. Úprimne ani sa im nečudujem.

Snažím sa ako osoba aj firma pomáhať a tak aj tento rok sponzorujem 2 zvieratá v bratislavskej Zoo. Je pre mňa nepochopiteľné, že napríklad taký Medveď ma zastaralý panelákový výbeh. Práve Medveď je typický pre Slovensko a mal by mať reprezentatívne priestory. Chudobný výbeh má aj vlk, tam sa však už niečo robí našťastie. Pokračujeme, šelmy v Bratislave majú vo výbehu blato a burinu je zázrak že ich je vôbec vidieť.  Nosorožec má betónovú podlahu, v Afrike by boli radi ak by mali také cesty tu sa však rozprávame o zvieratách. Reprezentatívna je ako tak budova pre opice, tu však človeka privíta na skle rozlepený výkal a namiesto toho aby ošetrovateľ osprchoval sklo naháňa opice vodným prúdom do vonkajšieho výbehu!

Pýtam sa, je pozícia riaditeľa v Slovenských Zoo  funkciou pre človeka ktorý rozumie zvieratám alebo pre hoci koho z ulice? Aktuálne mi to tak pripadá ako keby majú tie osoby iba nejaký skončený kurz o zvieratách ktorý získa pomaly aj medvedík čistotný.

Ako vyzerajú zoologické záhrady vo svete?

Zürich pre svoje slony postavil halu podobne veľkú ako náš hokejový štadión v Bratislave, na leto majú veľkú plochu vonku vrátane bazéna. Práve tam je možné pozorovať slona vo vode cez okno. Pre Lemuri majú podobne veľkú halu kde je celoročne 32 stupňov a návštevníci majú možnosť ísť na vyhliadku, ktorá je vo výške 15 metrov kde končia tropické stromy. Györ, ktorý je menší ako Bratislava dáva možnosť návštevníkom vojsť na ostrov medzi Lemuri, naozaj krásne keďže výlet na Madagaskar nie je práve najlacnejší. Brno má krásne exotárium kde si pozriete napríklad Anakondu, Pirane, Krokodíly a komódskeho draka, ktorý je najväčší žijúcí jašter. Taktiež je tam veľký výbeh pre Polárneho Medveďa a Medveďa Sibírskeho. Čo majú spomenuté Zoo spoločné? Asi to najhlavnejšie, všetky zvieratá majú pekné výbehy ktoré kopírujú ich prirodzený domov.

 

Zoo by mali pracovať na tom aby bolo vidieť, že sme radi že tieto zvieratá máme, momentálne to skôr vyzerá na prístup „no čo už keď už ich máme tu“. Vážená Zoo v Bratislave a Bojniciach, čo tak si zobrať príklad z iných krajín? Momentálne má podobne zlé podmienky iba Zoo v Rumunskom hlavnom meste Bucharešť. Nebudem nás porovnávať s Zürichom, lebo na to nemáme ale treba si priznať že sme pozadu za Maďarskom napríklad. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?