Ako úžasne sa na Slovensku podniká?

Autor: Roland Ondrus | 8.4.2016 o 10:43 | Karma článku: 2,56 | Prečítané:  249x

Začnem asi tým, že nie je nič lepšie ako byť pánom svojho času a nemať človeka s IQ húsenice ako šéfa. 

V nasledujúcich riadkoch Vás pozvem na prechádzku parku s názvom podnikanie. Hneď na úvod chcem upresniť,  že nepíšem tento článok aby som sa sťažoval, ale aby ľudia videli, že podnikateľ to na Slovensku má veľmi ťažké a aké absurdity ho sprevádzajú.

Prvá zastávka v našej prechádzke sa volá Súdnictvo. Od Októbra nám nie je schopný klient zaplatiť faktúru, výhovorky sú rôzne od: Náš finančný človek bol chorý, posielali sme platy zamestnancom, čakáme na vyplatenie od zákazníka, teambuilding, zaplatíme budúci týždeň.. Som korektný človek tak sme sa dohodli na splátkovom kalendáre, čuduj sa svetu hneď prvá splátka nedošla. Tak nezostalo nič iné ako poslať prípad na súd ktorý 4 týždeň nie je schopný vydať platobný rozkaz, neviem čo robia na súde, ale je možné že si robia potápačský kurz alebo sa učia surfovať.

Našou ďalšou zastávkou je férovosť partnerov. V Januári nastúpil jeden konzultant u klienta, ktorému sme poslali faktúru. Na služobnej ceste nám došiel mail od partnera ktorý žiadal zrušenie faktúry lebo sa údajne konzultant hlásil aj na priamo. Je vtipné, že toto nevedeli keď  podpísali rámcovú zmluvu a objednávateľskú zmluvu. Ešte viac ma prekvapilo keď som sa pýtal konzultanta a ten povedal že danú spoločnosť nepoznal kým sme mu ju nepredstavili.

Hovorí sa že konkurencia je zdravá, čo je však zdravé a čo choré nechám na individuálnom uvážení. Náhodou sú naše inzeráty periodicky okopírované od tých istých firiem, je naozaj také ťažké byť originálny? Ale beriem to pozitívne, to čo robíme je na toľko dobré, že sa to asi ťažko prebije.. J

Čerešničkou na torte našej prechádzky je pre mňa osobne daňový úrad. Nikdy nepochopím ako je pre niekoho logické že s.r.o. platia dane na základe vydaných faktúr. Práve keď Vám klient nezaplatí faktúru vy už za to platíte dane!?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?