Mobilné telefóny, čo o nich ešte možno neviete..

Autor: Roland Ondrus | 26.4.2016 o 10:27 | Karma článku: 4,29 | Prečítané:  268x

Ruku na srdce, koľko z nás si kedysi vedelo predstaviť, že tá tehla menom Nokia 3310 raz bude naším nákupným košíkom, fitnes trénerom, asistentkou, navigátorom alebo prinajhoršom kamarátom na dlhé chvíle.   

Je takmer isté že som ďalších xy funkcií našich telefónov nespomenul lebo by to bola takmer nekonečná listina. Vedeli ste, že Váš aktuálny smartfón má viac sily ako všetky stroje ktoré boli použité pri úspešnom pristáti na mesiaci Apollo 11? Doposiaľ najväčším trhákom v ekonomike bol predaj iPhone-ov v roku 2012, vtedy sa predalo 340,000 telefónov za jeden deň! Pre porovnanie, Bratislava má niečo cez 450,000 obyvateľov. 


Telefón sa stal takmer našou druhou manželkou alebo manželom, až do takej miery že dnes už existuje choroba ktorá sa zameriava na strach z toho, že budete bez telefónu, volá sa “nomophobia”. Je to však pochopiteľné keďže 90% telefónov v Japonsku sú vodotesné, lebo sa ľudia s ním aj radi sprchujú. Osobne si to neviem predstaviť keďže v sprche ide prvotne o hygienu nie o konferenčné hovory. Je však pravda, že mobilné telefóny majú 18- krát viac baktérií na svojom povrchu ako dvere na záchodoch vo veľkom nákupnom centre. Ani my na Slovensku však nie sme svätý, v prieskume ktorý robila Fínska agentúra pre prieskum Európskeho trhu vyšlo najavo, že priemerný Európan si odomkne svoj telefón 110 -krát za deň! Keď už sme pri tom Fínsku, v krajine je populárny neoficiálny šport s názvom hádzanie telefónu do diaľky. Využívajú sa pri tom rôzne modely, ktoré majú rozdielne váhy. Najväčší šok som zažil keď som čítal, že v Indií sa pripravuje jedna firma na to aby patentovala telefón, ktorý viete nabíjať tým že na jeho plochu močíte. Rovnako prekvapivé je, že tento telefón chcú predávať ľudom, ktorí nemajú elektrický prúd, ale majú záujem o smartfón alebo žijú mimo civilizácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?