A máme to tu zas! Dikatúra v EU

Autor: Roland Ondrus | 9.5.2016 o 9:42 | Karma článku: 7,08 | Prečítané:  246x

EU určila nominálnu hodnotu jedného utečenca. Ak ich nechceš tak za nich zaplať, pýtam sa kde to žijeme?

Trest

Taktika vysokej ceny vždy určovala kto si čo môže alebo nemôže dovoliť. Musím uznať že aj keď mám asi tú najhoršiu mienku o EU poslancoch musím uznať že ten kto vymyslel nominálnu hodnotu za chudáka s iPhonom naozaj rozmýšľal.

Je logické že štáty V4 nemajú zbytočné peniaze a nemôžu si dovoliť odmietnuť utečencov, hlavne ak berieme do úvahy fakt, že je viac ako pravdepodobné, že teplejším počasím utečencov bude pribúdať. Znamená to zbytočne vyhodené peniaze von oknom za utečencov, peniaze, ktoré si dovolím tvrdiť každý štát V4 potrebuje.

 

Demokracia? Skôr nie ako áno

Je vtipné že na jednej strane sa má o veciach rozhodovať za veľkým stolom, na druhej tu máme diktatúru veľkých. Angela Merkel na jednej strane proklamuje diskusiu a otvorenosť, práve ona však bola prvá ktorá etický kódex porušila a spustila lavínu problémov. Zarážajúci fakt je, že samotné Nemecko má s utečencami problémy a to sa nemusíme baviť o dobre fungujúcich štátnych inštitúciách. Neviem si predstaviť opatrenia pre utečencov na Slovensku keď už pre vlastných ľudí vláda nevie nič dobré spraviť. Ešte by som chcel vyzdvihnúť, keď hrozila Veľká Británia odchodom EU robila ústupky a kompromisy, taktiež aj v prípade Grécka keď bolo jasné, že finančne oklamala všetky kritéria a nedodržala podmienky eurovalu. V prípade V4 samozrejme netreba robiť žiadne, práve naopak.

Eurofondy

Dovolím si jedno drzé ale pravdivé prirovnanie EU k starovekému Rímu. Daj ľudom hry a zabudnú na problémy bola filozofia Júliusa Cézara, toto isté platí aj pri Eurofondoch. Ak štáty poslúchajú získajú voňavé Eurá vytlačené v ECB, ak nie, sú tu sankcie. Smutné na tom je, že práve rozvoj štátov V4 bol za posledné obdobie tlačený umelo vďaka Eurofondom. Ja vzťah EU k členským štátom prirovnám k vzťahu narkomana s dílerom.

Propaganda

Osobne ma najviac dokážu vytočiť reklamy na EU čo chodia v TV alebo aj rádiu.

"Vďaka eurofondom...bla bla bla". Jedno múdre príslovie hovorí nie všetko čo sa ligoce je zlato. A práve toto sú Eurofondy. Reklama a propaganda chce aby sme rozmýšľali pozitívne nad EU lebo vidíme nové električky, autobusy, predražené mosty atď. Zrejme nechcú aby sme rozmýšľali čo všetko je za tým.


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?