Predsedníctvo v EU= Výsmech občanom

Autor: Roland Ondrus | 8.6.2016 o 11:10 | Karma článku: 4,91 | Prečítané:  298x

Ten kto si myslel, že členstvo v EU je výhodné pre občanov by už dávno mal byť vyvedení z omylu.... 

Je úplne jedno či sa bavíme o lokálnej politike a bábkového divadla okolo Róberta Fica a jeho nových zlodejských kamarátoch alebo o „veľkej“ politike v Euro
parlamente. Výsledok je vždy taký, že občan je prinajlepšom  na druhom mieste. Lokálne by človek očakával to, že niekto konečne kopne SMER-SD poriadne do zadku aby vypadlo z parlamentu, opak je pravdou. Preskočme však naše sebecké ovce v parlamente a koncentrujme sa na naše hlavné číslo vo svetovom divadle menom „predsedníctvo Slovenskej republiky v EU“.

Úprimne sa nestíham čudovať aké zmeny sa dejú v našom hlavnom meste. Ešte pred 8 mesiacmi sa hovorilo, že BA nemá prostriedky na opravu ciest, obnovu chodníkov a rekonštrukciu budov keďže mestu hrozila nútená správa. Dnes sa tu stavia pomaly na každom kroku jak v Dubaji.

Ako to, že keď sa občania sťažovali na úradoch, že ich autá padajú do krátrov sa nič nerobilo? Občania sú asi druhoradí ako obyvatelia mesta, dôležitý sú nejakí trápni poslanci z EU ktorých aj tak názor Slovákov nezaujíma, najlepší dôkaz sú napríklad utečenci.

Absurdnosti okolo nášho predsedníctva je hneď niekoľko, dám Vám však jeden môj obľúbený príklad. Konečne jazdia moderné električky v centre a nepripadám si ako v rozvojovej krajne, kvôli EU budú však okolo Reduty presmerované aby nerušil zvuk poslancov pri tvorbe ďalšej legislatívnej stupidity. Chodím na pivo do českej pivárne oproti Redute a najhlučnejšie z ďaleka nie sú električky, ale motorkári, ktorí si každý večer robia koncert kto má najhlučnejší bicykel. Obmedziť treba pracujúcich pri ceste z alebo do práce...

Nikoho však netrápi odkiaľ sú peniaze ktoré mesto Bratislava využíva na opravy, vraciam sa k faktu, že mestu hrozila nútená správa a pravdepodobne sú opravy financované z úveru ktorý budeme bohvie koľko splácať. Nehovoriac o tom aký „výhodný“ úrok niekto vybavil a koľko z opráv išlo „bokom -do vrecka“.

EU vymýšľa jednu hlúposť za druhou a vždy na to doplácajú občania. Nezmyselné obmedzenia sily vysávačov alebo zlá finančná politika. Teraz v lete práve na rozhodnutia EU doplatia najviac dovolenkári. Ceny v Grécku sú neprimerané, Turecko je lacné lebo na vašej päť hviezdičkovej pláži sa premávajú utečenci, čo mi potvrdil kamarát ktorý išiel na dovolenku z Nemecka.

Nemyslíte, že ak je únia o členoch najprv sa malo konať referendum o prijatí, alebo neprijatí utečencov? Ak je naozaj demokracia priorita čo EU o sebe hovorí mali nechať hlasovať individuálne štáty o tom či chceme alebo nechceme migrantov. EU urobila presný opak a ukázala, že je skôr diktatúra ako demokracia.

Neviem, či som to len ja ale filozofia EU mi pripadá ako chod farmy. Sliepky -občania dostanú žrať prípadne sa im obnoví výbeh/urobia sa nejaké opravy/vylepšenia a keď sa niekomu zachce tak výbeh zmenší prípadne do neho pridá niečo podľa svojho uváženia, sliepky majú držať zobák a krok. 

Súhlasím s prístupom Švajčiarov ktorý nechajú občanov rozhodovať v rôzných referendách. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?