Zoo Bratislava

Autor: Roland Ondrus | 13.7.2016 o 17:33 | (upravené 13.7.2016 o 17:45) Karma článku: 3,97 | Prečítané:  437x

Tento Blog píšem ako reakciu na článok o pani Šavelovej, riaditeľke Bratislavskej Zoo. Zoo BA je výsmech.

Nepochybne patria Zoo k najnavštevovanejším miestam vo veľko mestách. Žial našu Zoo v Bratislave by som turistom navštíviť neradil, hanbil by som sa za to čo uvidia.

Filozofia Zoo

„ Zvieratá v Zoo sú veľvyslancami príbuzných vo voľnej prírode“

Cielom Zoo by malo byť návštevníkom priblížiť životné prostredie v ktorom zviera žije vo voľnej prírode. Zoo v Bratislave s výnimkou opičieho pavílóna pozostáva z klietok a betónu. Smutný fakt je ten, že aj klietka/izolovaný výbeh sa dá pripraviť krajšie a praktickejšie. Výbeh medveďa je extrémne minimalistický a dovolím si tvrdiť, že aj pre zviera nudný, teda chýbaju tam veci, ktoré medvede obľubujú vo voľnej prírode.

Príkladov ako zlá je Bratislavská Zoo je neúrekom a naozaj si vyberám iba pre ilustráciu medveďa,  kedže práve zviera, ktoré žije u nás by malo mať najlepšie podmienky kedže toto by mohlo zaujímať aj zahraničných hostí, ako žije najväčší predátor na Slovensku.

Téma Lemúr Catta

Je veľmi smutné, že vdaka dovolím si tvrdiť primitívnosti návštevníkov nám umreli tieto nádherné primáty. Na druhej strane si treba uvedomiť, čo predchádza tomuto problému a to je slabá bezpečnosť/kontrola návštevníkov. Pre porovnanie v Zoo v Gýöri sa dá ísť priamo k lemúrom a čo som sa bavil s personálom boli iba malé problémy, keď niekto prekročil ohraničenú zónu a tak ho na to rázne upozornili.  Taktiež je krajšie prezentovať Lemúrov kde majú množnstvo stromov a možnosti na výbeh ako v niečom čo vyzerá ako zle urobené akvárium, samozrejme na zimu musia mať iné podmienky.

Cena/Služba

Pozriem sa na Zoo aj ako návštevník. Rovnaké vstupné ako v Bratislave je (pred nedávnom bolo) aj v Brne. Tu je Zoo naozaj nádherná a každý výbeh kopíruje prirodzené prostredie, odporúčam dom kde nájdete Krokodílov /Komódského draka, alebo veľký velkú klietku kde majestátne lieta orol bielohlavý, ktorý je symbolom severnej ameriky.

Suma Sumárum

Spoločne s priateľkou sponzorujeme 2 zvieratká v Bratislavskej Zoo lebo sme chceli pomôcť, ale pomaly sa ma zmocňuje nechuť. Pani Šavelová, vo svojej funkcií ste už niekolko rokov a nič okrem vyššieho vstupného sa nezmenilo. Čerešničkou na torte je bufetár pri opičiom pavilóne ktorý nevie ani mäkké F po anglicky ani nemecky a je ešte aj arogantný a drzý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?