Diktátorstvo sa vracia do módy?

Autor: Roland Ondrus | 7.9.2016 o 11:53 | Karma článku: 5,42 | Prečítané:  387x

Prešli už nejaké tie dni od povestnej žatvy pána Premiéra Fica, stale však rezonuje akýsi nový trend ignorancie novinárov, celkovo všetkých námetov občanov.

Najnovšie objavil čaro trendu aj tréner národného mužstva vo futbale pán Ján Kozák, ktorý napomenul novinára že jeho otázka nie je dobrá a učiteľský ho následne pokarhal. 

"Načo sú nám novinári a ľudia ktorí píšu svojvoľné texty, tieto predsa nikoho nezaujímajú a k tomu neskutočne podkopávajú moju autoritu". Pán Fico, aj vy ste pozerali nejaký ten príhovor Kim Jonga Una v roku 2015?

Informácie dnes majú hodnotu zlata, je jedno v akej forme. Pre moderného diktátora sú však zdroj veľkého nebezpečenstva alebo aj výhody. To že Róbert Fico chodí na súkromné doučovanie k Vladimírovi Putinovi za naše peniaze je logické kedže práve Putin má bohaté skúsenosti s elimináciou odporu. Dobrý príklad je Chodorkovský, bývali ropný magnát ktorý sa rozhodol nesúhlasiť s Vladimírom Putinom. Najviac tu mrazí skutočnosť, že práve tento človek mal ďaleko väčšiu moc na odpor vďaka finančným prostriedkom ako bežný obyvateľ ktorého systematický zdiera politický režim. 

Ako vyzerá hodnota nás občanov v praxi?

Občan je v tomto prípade iba zdroj zárobku pre štát, lepšie povedané sme pomaranč v odšťavovači ktorý štát bude šťaviť ako sa len dá. Zvrátená realita je, že pre nový diktátorský režim má väčšiu hodnotu málo produktívna osoba ako niekto kto má náhodou nadpriemerný zárobok. Ved kto si dovolí vymýšľať a vyskakovať? Iba ten kto má čas a nejaké tie peniaze. Ten kto mesiac čo mesiac iba čaká na omrvinky sa predsa sťažovať nebude, ved by stratil aj to málo čo má.

Práve pre tento dôvod je jedným z cieľov nášho štátu eliminovať strednú vrstvu a vytvoriť tak paralelné svety, jeden kde sú bohatý blízko režimu ako pán Bašternák a jeden kde má vláda nič iné ako podporu kedže ľudia nemajú na výber.  

Opozícia

Nebudem v tomto prípade šetriť ani opozíciu, ktorá je zároveň jediným aktívnym a legálnym zdrojom odporu. To čo robíte je nič viac ako smiešne. Na jednej strane tu máme Pána Sulíka ktorý by mal byť leadrom k zmene. On však namiesto toho zvolil práve tie "istoty" ktoré sám tak kritizuje, teraz mám na mysli štedrý plat Euro-poslanca. Kedže Batman opustil funkciu tak sa jej ujal sám šašo Matovič. Protest Bonaparte bol fajn, ale nie v tom množstve a frekvencií. Je jedno koľko rečníkov alebo celebrít ste pozvali, efekt to nemalo žiadny, maximálne som tak spozoroval nový značkový oblek na pánovi Kaliňákovi.

K pánovi Kollárovi sa vyjadrovať nebudem, ako môže človek ktorý má celkom iné hodnoty ako bežný občan zastupovať túto skupinu.Ak však chce určite nie je správna cesta "zamestnať" svoje posteľové dekorácie. 

Kedže ešte nie som politický aktívny a ani tak rýchlo vďaka pánovi Dankovi  nebudem, tak sa zdržím návrhov na riešenie situácie, nemám na realizáciu moc/príležitosť. Jedno však je isté pokiaľ je možnosť či už blogovať, protestovať alebo aktívne odporovať zmenám k zlému tak ich treba maximálne a hlavne effektívne využiť. Naší súperi sú žial bohu nie len silnejší ale hráme aj nešťastnú presilovku vďaka otupeným voličom z našich radov. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Majú živnostníci právo na dovolenku? Ako rozhodol európsky súd

Nie je živnostník ako živnostník.

ŠPORT

Lacko zhorel v páľave a únave. Tak ako Rusi

Tenista vypadol v druhom kole Australian Open.


Už ste čítali?