Referendum-Zákaz Predaja Kebapu Zürichu

Autor: Roland Ondrus | 14.9.2016 o 16:27 | Karma článku: 2,60 | Prečítané:  209x

Téma islamizácie Európy je stále horúca, istý Švajčiar však chce ísť o krok ďalej, chce zakázať predaj Kebapu na celom území kantónu Zürich. "Kebab poškodzuje a kazí kultúru stravovania Švajčiarov."  

Švajčiarsko je špecifické tým že každý kantón má právo upravovať zákony podla výsledkov rôznych volieb a referend. Kantón Ticino napríklad zakazuje nosenie takzvanej burki (zahalenie hlavy pre moslimské ženy), do konca je za prešľap mastná pokuta. V kantóne Zürich platí prísny zákaz grilovať v otvorenom priestore počas letných mesiacov. Taktiež sú cyklisti povinný mať na svojom bicykli niečo podobné vyzerajúce diaľničnej známke. Posledný zákon je asi naj zábavnejší, Kanton Appenzell-Innerrhoden zakazuje turistom konať vykonávať takzvanú "Nacktwanderung" teda chodenie po horách holý, za tento prešľap hrozí pokuta cez 130E. 

Návrh zákona o zákaze Kebabu v Zürichu

Bude zakázané predávať a konzumovať chlebovité a plackovité pečivo plnené mäsom. Výnimka v zákone povoľuje konzumáciu v domácom prostredí. 

Ako vznikol návrh pre tento zákaz?

Autor nápadu Daniel Graf tvrdí že má osobný problém s tým keď vidí niekoho konzumovať Kebab vo verejnom priestore, "Znečisťujú naše čisté vlaky, autobusy, električky a na ulici všade ostávajú kusy jedla, je to nechutné." Ďalšie argumenty sú Kvalita mäsa ktoré sa predáva je diskutabilná,veľký počet predajcov dováža toto mäso z Turecka či iných štátov kde sú hygienické normy iné ako vo Švajčiarsku.

Čo hovoria Švajčiari?

Nápad má veľkú podporu ale aj rázny odpor. Niektorý hovoria o nutných opatreniach pre zachovanie identity národa. Zástancovia taktiež vyzdvihujú fakt že predaj Bratwurstov stagnuje vďaka Kebabu a nízkym cenám oproti tomu jedlu. 

Protistrana hovorí o šikane Moslimov a negatívnemu tlaku proti verejnému predaju. Kritika sa valí aj od predstaviteľov tejto cirkvi ktorý tvrdia že jedlo musí mať kvalitu aby bolo predajné na území Švajčiarska a taktiež o veľkej obľube rôznych vekových kategórií. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Majú živnostníci právo na dovolenku? Ako rozhodol európsky súd

Nie je živnostník ako živnostník.

ŠPORT

Lacko zhorel v páľave a únave. Tak ako Rusi

Tenista vypadol v druhom kole Australian Open.


Už ste čítali?