Quo Vadis Chorvátsky Grob/Čierna Voda

Autor: Roland Ondrus | 26.9.2016 o 10:15 | Karma článku: 2,66 | Prečítané:  517x

Obyvatelia Chorvátskeho Grobu/Čiernej Vody rozhodli, starosta zostáva vo funkcií. Referendum malo iba 34% účasť. Ja osobne ak mám možnosť tak svoj názor rád vyjadrím. 

Osobne organizujeme s priateľkou a OC Monar eventy v obci, za posledné 2 roky sa nám podarilo usporiadať Októberfest 2015, Vianočné Trhy, Grill/Chill Párty a minulú sobotu Októberfest 2016.

S Pánom Benčíkom, teda starostom obce som mal osobné stretnutie. Jednalo sa o prostú pomoc pri transporte vianočného stromčeku pre akciu vianočných trhov 2015. Pán Benčík mi vtedy povedal (svedkom bol aj zástupca OC Monar) že "on si so mnou merať ústrojenstvo na stole nebude kedže je starosta". Toto je žargón starostu?! Dostal som vysvetlenie že "ako starosta odklepol dotáciu pre svoje občianske združenie (náhoda) a že právo organizovať trhy by mal mať iba on,teda podporí iba vlastnú akciu." Produktívne stretnutie poviem Vám, čo ma však teší že vianočné trhy vtedy dopadli na výbornú. 

Aj keď je to náročné, osobné vzťahy a sympatie smerom k starostovi Benčíkovi dám teraz bokom.

Ako je možné že človek vo vedúcej funkcií podpíše projekt developerovi a nemyslí pri tom na to kde budú ratolesti mladých nových obyvateľov chodiť do škôlky alebo školy? Developer má vždy silné páky a tak je jasné že skôr či neskôr by dostal to povolenie. Starosta by však mal aspoň uložiť podmienku spolu-financovania školy alebo škôlky pre obec, prípadne žiadať inú kompenzáciu za schválenie veľkej výstavby. 

Bezpečnosť obyvateľov taktiež asi nie je priorita starostu.... Viem o viacerých prípadoch kde v okolí zastávky Vajnorská zrazilo auto chodca. Dôvod bol že zastávka nemá skoro žiadne označenie, taktiež nebol v okolí žiaden prechod pre chodcov. Je to absolútne nelogické kedže na oboch stranách je cez 100 domov. Na šťastie tento problém vyriešil po dlhých mesiacoch a podnetoch občanov ktorý sa báli o svoje deti. 

Hospodárenie obce je tiež trocha podivné. Prakticky celý rozpočet sa minie na 1 deň obce. Koncerty/vystúpenia by sa mohli rovnať pohode, minulý rok sme mali aj vrtuľník! Nebolo by na tom nič zlé, problémy však nastanú ak treba opravovať cesty alebo kanalizáciu či inú infraštruktúru, vtedy tie peniaze chýbajú. 

Financovanie záchranných zložiek pre akcie skôr pripomína zápas medzi ŠK Slovan-Spartak Trnava...Vždy vyhrá jedná spoločnosť a tá je s prehľadom najdrahšia.....

Na záver by som však chcel jemne podporiť pána Benčíka. Sami sme sa naučili že ľudom sa nedá vyhovieť. Na úrade je vidieť na niektorých pozíciach veľké úsilie a stále niečo je zlé. To že starosta je tvrdohlavý ego-man je jedná vec. Druhá vec je tá že veľkú časť problémov dostal ešte z čias iných starostov. Do Čiernej Vody sa investovalo málo a tak vždy vznikne napätie ak sa použijú zdroje Chorvátskeho Grobu na Čiernu Vodu. Výsledok je ten že ešte dlho sa bude starý Grob skladať na väčšieho brata, to či by pomohlo ak by sa Čierna Voda osamostatnila je diskutabilné, pre Chorvátsky Grob by to však bola výhra. 

Ak by referendum dopadlo pozitívne a starosta by sa odvolal, čakalo by toho nového to isté ako Benčíka. Boj s developermi, neustále nespokojný občania a ako bonus katastrofálna doprava ráno aj večer. Teraz keď je už je jasné že starosta zostáva vo funkcií by sa mali občania skôr koncentrovať na kontrolu práce starostu a na to aby sa naozaj riešili problémy. Čas ukáže čo ostane prázdny sľub a čo bude naozaj poctivo urobená práca. Treba si však uvedomiť že niektoré veci nezmeníme za jedno volebné obdobie, napríklad katastrofálnu dopravu z a do mesta. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?