Ktorá pozícia má najhoršie renomé za rok 2016?

Autor: Roland Ondrus | 27.11.2016 o 23:46 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  157x

Ešte na úvod poviem že s každou z nich mám vlastnú skúsenosť, nepíšem to na základe jedná stará baba povedala alebo Jožo na pive povedal že... Taktiež netvrdím že každý človek v spomenutých odvetviach je rovnaký.

Politik

Pamätám si keď som bol malý že mi rodičia hovorili "klamať sa nepatrí". Pri našich politikov však vidím že toto je kľúčový skill-set. Už dávnejšie som avizoval záujem vstúpiť na politickú scénu. Poviem však že kým som zvážil koho oslovím prešlo dobrých pár mesiacov. Hneď na úvod však dvaja lídri tvrdili opak, je jasné že niekto nehovoril pravdu. Ak mi toto niekto spraví na začiatku obchodného vzťahu tak mu podám ruku, poprajem vela úspechov a odídem, asi som staromódny ale potrpím si na pravde a úcte k obchodnému partnerovi. 

Recruiter

Here we go again... Nie tento krát nemám na muške pani čo tvrdila že "Java programátori sú najhorší". Existuje ešte jeden prípad ktorý verím že netrápi iba mňa. Z celého srdca neznášam keď mi klient zavolá a povie že hľadá niekoho ASAP s tým že pohovory sú následné dni. Ak máme šťastie niekoho ten job osloví a dokonca sa spraví aj interview. Potom však čakáme my aj kandidát na feedback 5-6 dní. Čo bolo potom tak súrne? Tu mňa osobne najviac naštve fakt že potom my vyzeráme pred kandidátom ako amatéri ktorý majú klienta čo nevie rozoznať súrne od normálnej priority. Na šťastie vždy existuje možnosť ukončiť s niekým spoluprácu alebo žiadať o vysvetlenie nie voči nám ale kandidátovi! 

Tiež by som chcel pripomenúť HR ľudom že vy ste tam na to aby ste vy-filtrovali kandidátov. Je nemysliteľné aby HR otázky trvali dlhšie ako skills test alebo interview s team leadrom! 

Realitný Maklér

Nedávno som hľadal nový byt s priateľkou. To čo sme zažili je naozaj hodné paródie. Pri prvej obhliadke prišla pani maklérka, bez servítky poviem že som mal pocit že pri natáčaní porna mali prestávku a ona si dobehla na brigádu. Výzor je jedná vec, znalosť toho čo ponúkam je druhá. Pani nevedela nič, veľkosť obytného priestoru, vybavenie TV+Internet, parkovacie možnosti alebo ceny energií pre dve osoby. Pýtam sa že za čo pani chcela províziu vo výške 690E?! Aby som bol férový, skúsil som to znova. Pri tejto nehnuteľnosti prišiel veľmi elegantný pán, meškal však cez 25 minút bez toho že by zavolal či napísal sms. Aj tento business je o rešpekte k ľudom, hlavne ak je jeho úlohou niečo predať a správanie voči klientovi zohráva značnú úlohu v tom či zarobí alebo nie. 

Revízor dopravného podniku Bratislava

Poviem Vám neznášam MHD. Prečo? Mám 2 dôvody! Prvý je ten že milujem svoje auto a nemám rád keď som na niekoho odkázaný. Druhý dôvod je ten že vždy keď sa niekde vyberiem sú spoje plné alebo sa v nich vezie nejaký asociál ktorý má poviem to diplomatický špecifický zápach. Tento krát som išiel autobusom a počas jazdy nastúpil revizor. Kedže som stál v takzvanej harmonike autobusu mal som dobrý výhľad na jeho spôsob práce. Pri kontrole ho pribrzdila jedná staršia pani ktorá jednoducho nevedela nájsť cestovný doklad. Zamestnanca DPB to znervózňovalo a tak bez servítky pani povedal "Švihaj babka, nemám celý deň na teba". Dovolím si tvrdiť že somár má vhodnejšie správanie a prístup. Taktiež nechápem prečo kontroloval ju a nie iných, je pravdepodobnejšie že mladý človek cestuje na čierno nie postaršia pani ktorá má MHD za pár euro. 

Čo majú tieto pozície spoločné? To že v každej je to o kontakte s cudzou osobou. Práve tu si treba uvedomiť že ne-reprezentujete iba politickú stranu alebo firmu. Vy reprezentujete aj seba. Korunu najhoršieho výkonu by som jednoznačne dal realitným maklérom. Už len z toho dôvodu že oni sami "zabili" svoju možnosť zarobiť. Ak sa snažím niečo predať mal by som o produkte alebo službe vedieť takmer všetko. 

Tento príspevok som písal pre to lebo niekedy si človek neuvedomí že maličkosti robia veľké rozdiely a žiaľ mienka negatívna sa ďaleko horšie opravuje ako získa. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?