Istoty a ich zlý vplyv na spoločnosť

Autor: Roland Ondrus | 31.12.2016 o 11:34 | Karma článku: 5,41 | Prečítané:  277x

Toto je pre rok 2016 môj posledný blog. Chcel by som sa čitateľom aj kritikom poďakovať a teším sa na Vás v roku 2017. Vrátim sa však k pointe tohto blogu.Istoty sú veľký problém a poviem Vám prečo.    

Alojz Hlina včera kritizoval Mariána Kotlebu že Rómsku otázku vôbec nerieši a zaoberá sa inými záležitosťami.Dovolím si uštipačné porovnanie, pán Hlina je Kotleba deratizér že má riešiť Rómov?! 

Poznám Rómov ktorý sú slušný ľudia a pracujú aj na dvoch miestach aby získali pre rodinu lepšie podmienky. Je absurdné brať ľudské bytosti ako problém ktorý treba "riešiť", moderné to bolo za čias fúzatého uja nie dnes. Čo treba riešiť sú istoty vďaka ktorým veľká časť Rómov nechce pracovať. 

Niekedy sa im ani nečudujem kedže za tú minimálku sa to ani neoplatí a viac získajú rôznymi príspevkami ktoré vďaka istotám Róberta Fica a jeho bandy získajú. Tieto výhody využívajú aj "gadžovia" teda my biely ktorým poctivá práca taktiež moc nesedí. 

"Bez práce nie sú koláče" týmto by sa mala vláda riadiť. Ak je niekto zdraví a je dlhodobo na úrade práce prečo mu jednoducho neznížime podporu na absolútne minimum? Moralista by povedal je to kruté, dal by som Vám facku! Ak človek nemá motiváciu pracovať alebo zlepšiť svoju kvalifikáciu aby sa uplatnil na čo ho má štát podporovať? Čo tento človek štátu dal?! Treba si uvedomiť že kurzy pre ľudí na úrade práce sú zadarmo tak žiadna výhovorka tu neobstojí. 

Podporu potrebujú invalidi, matky alebo otcovia na materskej a hlavne dlhodobo chorí. Týmto však vláda spôsobuje doslova boj o prežitie! Je to normálne že pracujúci človek si musí šetriť na materskú dovolenku a ratolesť už pol roka dopredu?! 

Vo Švajčiarsku sa v novembri uskutočnilo referendum ktoré v prípade úspechu by garantovalo každému občanovi peniaze od štátu. Hádajte čo sa stalo? Občania to odmietli, s naj častejším argumentom že zdraví a pracujúci človek na to nie je odkázaný! Platová úroveň vo Švajčiarsku je iná ako u nás, ale aj z priemerného platu sa dá fungovať napriek výpalnému zo strany vlády. 

Celkovo mám pocit že každý niečo čaká za nič. Pamätáte si citát "Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country"! Ak niekto nezíska zdroje ktoré sú potrebné pre jeho život tak ho to dokope k tomu ísť pracovať alebo spáchať trestný čin. Policajtov máme až priveľa takže tej druhej alternatívy sa moc nebojím. 

Kým však stále budeme podporovať lenivosť nič sa nezmení a toto je problém istôt ktoré dnes určite patria k dôvodom bolesti hlavy pána Hlinu. O Kotlebovej hlave skôr pochybujem kedže v nej má asi prázdno a bolesť tam nemá "Lebensraum". 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?