Nemci hodnotia utečencov

Autor: Roland Ondrus | 11.1.2017 o 10:28 | Karma článku: 6,76 | Prečítané:  280x

Zima priniesla lavínu sťažnosti utečencov na zlé podmienky v ich prechodných domovoch. Politický lídri motivujú veľké média aby podporovali solidaritu, iný zase poukazujú na útoky ktoré boli zrealizované cez migrantov. 

Čo však hovoria samotný Nemci ktorý nedobrovoľne museli nových kamarátov privítať? Hovorí sa že čas ukáže a od príchodu prvej vlny už prešlo cez 9 mesiacov.

K naším partnerom v Nemecku patria spoločnosti ako Lufthansa, Porsche, BMW,štátna správa ale aj menší podnikatelia. S našimi partnermi máme veľmi otvorené vzťahy a tak po práci padne aj téma mimo biznisu. Bavili sme sa o migrantoch a skúsenostiach s nimi. 

Mnoho utečencov nepochádza zo Sýrie alebo pochádzajú z regiónov kde sa vôbec nebojuje!

To že tu máme polovicu Afriky je už známe, čo mňa prekvapilo bol fakt čo zistil obchodný partner z BMW. Ten sa bavil so skupinkou migrantov pri predstavení nového modelu radu 5. Dozvedel sa že partia utiekla iba pod zámienkou lepších platových podmienok. Zamestnali sa ako pekári. 

Obchodný partner zo štátnej správy/ úradu práce v Nemecku zistil ešte zaujímavejšie fakty. Dvaja migranti mu povedali že jediné miesto kde skontrolovali ich doklady a totožnosť bolo Srbsko. Pri prechode do EU údajne nikoho nezaujímalo odkiaľ sú iba ich posadali do autobusu smer Norimberg. Sú to vyštudovaný lekári ktorých však v nemocniciach nechcú zamestnať a tak hľadajú iné uplatnenie aby neboli bez peňazí. 

Ako môžeme uvažovať o bezpečnosti keď vôbec nevieme kto prišiel?

Asi najzaujímavejšie zistenie prichádza od menších partnerov. Vďaka bohatej nádielke snehu chcel partner na Rakúsko/Nemeckých hraniciach v Salzburgu zamestnať skupinu 10 migrantov aby robili údržbu chodníkov. Ponuku odmietli slovami "Je nám zima, toto robiť nebudem!"

Podobnú skúsenosť mal vedúci stavebnej firmy v Aschaffenburgu v Bavorsku. Ten sa vybral do predbežného domovu pre migrantov, tam chcel ponúknuť prácu vo svojej spoločnosti. Jeho ponuku utečenci zosmiešnili a vulgárne ho anglický urážali. Podla ich slov oni tu nie sú na to aby stavali cesty a domy pre domácich.

Ako chce EU postupovať v prípade že migrant odmietne pracovať? Prečo sa o takýchto prípadoch čo som spomenul nič nehovorí aj napriek hláseniu v novinách? Samotný partner v Aschaffenburgu povedal že o incidente podal hlásenie. Miestami mám pocit že EU robí väčšiu cenzúru v tejto téme ako Rusi v prípade Černobyľu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?