Alkoholizmus

Autor: Roland Ondrus | 12.3.2017 o 15:29 | Karma článku: 4,57 | Prečítané:  250x

0% rakoviny u mužov na Slovensku má na svedomí alkohol, u žien je to okolo 4%. Pijeme vela a začíname veľmi skoro. Kedysi sa pilo pivo, dnes mladistvý veselo pijú tvrdé kým nepadnú. Tento problém nerieši ani jeden politik! 

Pivo je lacnejšie ako voda! Nie toto nieje vtip, vyskúšal som 8 náhodných podnikov v Bratislave. 

Včera som sa vybral s kamarátom do mesta cez námestie slobody a videl som na mól opité dievča, mohla mať cca 17 rokov. Jéj kamaráti jéj hovorili že nech vstane, poviem Vám vrece zemiakov má lepšiu koordináciu. Na lavičkách bola vodka, rum, tequila. 

Takmer identická scéna na obchodnej, chlapec grcia o výklad obchodu s topánkami. Na poštovej ležal opitý a pomočený chlap. Vedel by som pokračovať, človek si však asi spraví obraz sám. 

Podla svetovej zdravotníckej organizácie je doporučený počet alkoholu pre dospelú osobu na týždeň následovný:

- 3x 0.5 litra piva

- 2x 175ml vína

- 1x 0.25ml panák

Ruku na srdce, tieto počty sú vtipné ak sa pozrieme na to čo pijeme bežne cez týždeň. 

Prečo vlastne toľko pijeme? Alkohol je s nami už veľmi dlho a zakomponoval sa do bežného života. Ak sa zamyslíme skoro všetky spoločenské akcie sú spojené s alkoholom. 

- Narodeniny

- Meniny

- Zásnuby

- Svadba

- Rozvod

- Rozchod

- Návšteva

- Tím Building

- Dovolenka

- Párty/Grilovačka

- Pohreb

Táto skutočnosť je začiatkom veľkého zdravotného problému našej generácie. Dnes je bežné že tridsiatnik má zhoršené pečeňové testy. Pri našej úrovni zdravotníctva sa naozaj obávam o všeobecné zdravie občanov Slovenskej Republiky. 

Štát žiaľ ešte netuší aká vlna chorých môže do pár rokov zaťažiť zdravotníctvo. Ak už teraz nie sú peniaze z čoho bude štát financovať liečbu svojich občanov?

Ceny alkoholu sú podla môjho názoru veľmi nízke, je na zváženie zvýšenie dani na alkoholové produkty. Dám sem jeden vtipný ale aj smutný príklad: Najlacnejšie pivo kúpite už za 0.22centov, z tejto sumy je 0.13 centov vratná fľaša! 

Myslím si že niečo by trebalo urobiť, priorita by mala byť ochrániť mladých pred tým čo som videl včera v uliciach hlavného mesta. Pohlaď to naozaj nebol pekný, je však veľmi bežný cez víkend. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ceny bytov sa blížia k vrcholu. Oplatí sa ešte kupovať nehnuteľnosť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?