Severná Kórea

Autor: Roland Ondrus | 24.4.2017 o 11:55 | Karma článku: 3,81 | Prečítané:  262x

Svet síce kritizuje konanie Kim Jonga Una, jeho režim však podporuje niekoľko štátov o ktorých by ste to nepovedali. Kým Trump posiela vojenské lode smerom k Pjöngyengu, občania KLDR opravujú bojovné lode NATO v Poľsku!

Kim Jong Un už dlhšie straší svet svojím jadrovým programom. Nedávne raketové testy zaujali aj samotného Donalda Trumpa, ktorý poslal k jeho pobrežiu svoj fan-klub. Do reality show sa však chcú pridať aj iné hviezdy ako Putin či Xi Jingping. Osobne som zvedavý čo prinesie táto párty mocných..

Kým je svet napätí ohľadom vojenskej sily Kim Jonga Una, vynárajú sa rôzne informácie o ktorých média neinformujú vôbec. V Poľsku napríklad zamestnáva spoločnosť Armex občanov severnej Kórei ktorý opravujú a vyrábajú vojenské lode NATO. Ako je možné že tieto osoby mali dovolené opustiť KLDR? 

Režim práce je jednoduchý, 12 hodín na pracovisku potom smer ubytovňa, tá je cez noc pre "bezpečnosť" robotníkov zamknutá! Platové podmienky sú taktiež "iné" pracovníci majú osobný rozpočet vo výške 5E, výplatu dostanú až po návrate domov. V decembri 2016 sa však vo firme stal smrteľný úraz jedného robotníka. Podla informácií, dostali pozostalí 86.017 KPW cca 610E ako odškodné od Kim Jonga Una. 

Skrz medzinárodných sankcií je takmer nemožné pre režim v Pjöngyengu získať cudzie meny. Kim Jong Un však našiel spôsob, do sveta posiela svojich pracovníkov ktorý mu prinesú tieto peniaze. Okolo 50.000 občanov KLDR dnes pracuje v Rusku, Číne a v EU, ročne takto získa režim okolo 2 miliard dolárov do svojho rozpočtu.

Kto však riadi spoločnosť Armex? Riaditeľkou je Cecylia Kowalská, spoločníkom istý Kang Hung Gu narodený v roku 1961. V populačnom registry ktorý bol na čierno exportovaní existuje iba jedna osoba s týmto menom, bývalí najvyšší generál armády KLDR!

Kang Hung Gu je taktiež manažérom spoločnosti Rungrado Trading ktorá posiela občanov Severnej Kórei aj do stavebnej spoločnosti JP Construct/ATAL, tá získala rôzne lukratívne stavebné zákazky v Poľskom meste Gdansk. Kto je však majiteľom spoločnosti Rungrado Trading? Je to štátna spoločnosť KLDR, jej konateľom je sám Kim Jong Un!

Kým svet rieši rakety, hlavice a hladomor v KLDR, režim získava nové zdroje ktoré vie využiť pre svoje potreby. Čína a Rusko hovoria o prísnejších sankciách, tie však už dávno nemajú efekt. Osobne si myslím že je absurdné vidieť ako sa štáty NATO bavia o zakročení proti Kimovi, zároveň im však občania tejto krajiny opravujú najsilnejšie útočné lode. 

 

"EU nemá pre režim Kim Jonga Una žiadne pochopenie, nie sme ochotný ho tolerovať ani podporovať." Jean-Claude Juncker

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ceny bytov sa blížia k vrcholu. Oplatí sa ešte kupovať nehnuteľnosť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?