Kedy sa naplní pohár tolerancie s Ficom?

Autor: Roland Ondrus | 30.4.2017 o 10:22 | Karma článku: 7,53 | Prečítané:  428x

Kauzy malé aj galaktické, proti vládne protesty, "zaujaté" médiá.. stále však kraľuje Slovensku banda zlodejov. Vzdali sme to? Naučili sme sa s tým žiť alebo sme ani po rokoch nenašli páky na Smer-SD?  

Aj keď mnohý nebudú súhlasiť, poslednú silnú politickú ranu Ficovi uštedril Marián Kotleba vo voľbách do BBSK keď porazil tragikomického Maňku. Fakt že Kotleba je omyl a problém tu riešiť nebudem.

Isté Švajčiarske príslovie hovorí "Ak sa do politiky začínajú miešať speváci, herci a kuchári, je to so štátom veľmi zlé". Herec či celebrita nedokáže riadiť štát, ak si niekto myslí opak robí chybu .Tieto osoby slúžia ako nástroj pre získanie politického a mediálneho kreditu, otázne je ktorá opozičná strana si tento kredit bude vedieť uplatniť. 

Ficová vládna éra mi v mnohom pripomína časy Pápayovcov v Dunajskej Strede. Aj táto mafiánska skupina si bola vedomá svojej sily a využívala všetky nástroje aby o tom dala verejnosti patrične vedieť. Rovnaké praktiky využíva aj Róbert Fico. On a jeho ľudia sú nedotknuteľný, status quo stráží Kaliňák na ministerstve vnútra. Občan je iba nástroj pre peniaze, Pápay vyberal výpalné, Fico má na to financ majstra Kažimíra. Aj tu však platia mafiánske pravidlá, kým občan poslušne platí výpalné a stráca financie, "náš človek" získava milióny na vrátkach DPH. Jeden nosil teplákovú súpravu, druhy má v obľube drahé obleky, metódy však ostali rovnaké. 

Osobne mám taký pocit že mnohý už vzdali snahu useknúť Ficovi hlavu a skôr sa snažia vyťažiť z hrozných podmienok maximum. Aktivitou srší jedine Igor Matovič, aj ten však skôr pripomína čivavu ktorá šteká na Pitbulla. Už dávnejšie som hovoril, že veľkou slabinou Matoviča je fakt že zahmlieva a stráca tým dôležitú dôveru občanov.

Nerád priznávam, Fico je v aktuálnom scenáre nedotknuteľný. V blízkom čase však bude mať status boha, plánuje zničiť jedinú zbraň opozície a to sú médiá. Ak sa podarí dosadiť človeka z mafiánskych Smer radov na túto stoličku skočí celá opozícia na lopatkách a šanca zosadiť túto chobotnicu bude nie 0 ale -100.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ceny bytov sa blížia k vrcholu. Oplatí sa ešte kupovať nehnuteľnosť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?