Horský Park v ohrození

Autor: Roland Ondrus | 19.5.2017 o 16:45 | (upravené 19.5.2017 o 16:55) Karma článku: 8,14 | Prečítané:  528x

Poviem Vám keď vidím primátora Nesrovnala, lož a klientelizmus je niekde na blízku. Do Horského Parku chodím už vyše 13 rokov, nikdy sa nestalo že bol les nebezpečný. Kedže ide o kšeft, som odhodlaný ho prekaziť! 

Do Horského Parku chodím už vyše 13 rokov, skoro každý deň aby som bol presný! 

Pre ľudí ktorý nevedia čo je to Horský Park, je to jeden z najstarších parkov na západnom okraji mesta. Park založil v roku 1868 bývalí starosta Bratislavy Henrich Justy. Dnes je tento park posledným naozaj zeleným miestom ktoré leží v srdci Bratislavy. Chodí sem mnoho ľudí: seniori, rodičia s deťmi, psíčkári, celebrity ale aj špičkový športovci.

Les je špecifický aj tým že tu nájdete napríklad ohrozenú salamandru škvrnitú, niekoľko sto rokov staré stromy a rôzne vtáctvo. 

Podla slov Nesrovnala ohrozuje park bezpečnosť ľudí. "Vyše 216 stromov je nutné vyrúbať" Zaujímavé je, že deň po tom čo tento pajác toto zahlásil padlo ďalších 50 stromov! Zničené lavičky sú každý rok, taktiež aj problém ktorý prichádza spolu s jarou-bezdomovci a odpad. Toto však nikoho netrápi. 

Osoba ktorá by sa Horského parku mala zastať konkrétne pán Kamil Procházka nielen drží hubu, ale aj bez záujmu pritakáva Nesrovnalovi. Kus lesa už aj tak padlo za obeť keď Ladislav Bašternák získal za záhadných podmienok pozemok od Juventy na Búdkovej. Dnes tu už stojí nevkusný obytný dom, ktorý na drzovku končí presne na milimeter pri značke 4. stupeň ochrany. 

Je teda evidentné že Nesrovnal skúša aký tvrdý bude odpor pre kamoša developera pri plánovanej výstavbe. Bavíme sa predsa o lukratívnych pozemkoch v srdci Bratislavy. Som o tom presvedčený že úmysel Nesrovnala je ďaleko inde od údajnej bezpečnosti občanov. 

Osobne som spustil petíciu proti výrubu, má slúžiť ako odpor ľudu ktorý nechce prísť o Horský Park a chce ukázať že my si les nedáme. Petíciu môžete nájsť v pohostinstve Funus na ulici prokopa veľkého vo výčape alebo priamo v kaviarni v Horskom Parku. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slovenskí penzisti budú aj naďalej chorí a chudobní

Žiaden dôchodkový strop nepomôže. Toto je vysvetlenie.

ŠPORT

Odštartoval to krásny gól. Najmenší vyzval najťažšieho

Belgicko sa presadilo až v druhom polčase.


Už ste čítali?