Zrušme koncesionárske poplatky

Autor: Roland Ondrus | 14.2.2018 o 13:06 | Karma článku: 2,93 | Prečítané:  259x

Švajčiarskom posledné mesiace otriasa obrovské politické zemetrasenie, témou sú koncesionárske poplatky takzvaná "No-Billag". Táto téma by však mohla byť zaujímavá aj na Slovensku! 

Čo vlastne sú koncesionárske poplatky?

Krátka verzia: Čistý nezmysel. 

Dlhšia verzia: Osobne hodnotím tieto "poplatky" ako účelový mechanizmus vytiahnuť viac z účtov občanov a firiem. Opýtam sa Vás takto, akú pridanú hodnotu má RTVS pre firmy? Absolútne žiadnu. Nepoznám ani jedného konateľa či manažéra ktorý čerpá spravodajstvo cez rozhlas alebo STV pre svoju spoločnosť. 

Ak zrušíme koncesionárske poplatky, občania budú mať vyššiu kúpnu silu pomôžeme tým pádom aj našej ekonomike! Uvolní sa nemalá suma ktorá pomôže navýšiť dopyt službám/produktom ktoré občania skutočne chcú alebo potrebujú! Povedzme si pravdu, vláda získa "stratené" financie cez DPH naspäť. 

RTVS by prežila ak by bola konkurencieschopná. Zanikli by napríklad "zbytočné" pracovné a teplé miestečká na ktoré sa opäť skladajú občania a nie politici. Rozhlas ako aj STV1 či STV2 by boli nútené vymyslieť program ktorý by opäť prilákal občanov naspäť. Vďaka vyššej konkurencie na trhu by museli aj súkromné televízie či rádia zlepšiť kvalitu, občan by získal kvalitnejšie média! 

Pay&View

Dnes je bežnou praktikou súkromných televízií ponúkať napríklad futbalové zápasy či hokej za jednorázový poplatok. STV má zmluvy na medzinárodné zápasy a tak má určitú istotu že divák tento "event" bude chcieť vidieť a bude musieť zaplatiť za túto službu. Pravda je však taká že okrem športových prenosov nieje žiaden program z ponuky STV ktorý diváka ťahá k obrazovke a to sa musí zmeniť. 

Treba zmeniť zákon!

Žijeme v dobe kde každý občan okrem pár vyvolených počíta svoje výdavky. Suma € 4.64 nieje hrôzostrašná napomáha však živiť niečo čo je nepotrebné a nezaujímavé. Súkromné rádio či televízia by už dávno ľahla prachom, prečo musí niečo štátne fungovať? Média nám vždy prízvukujú demokraciu, koncesionárske poplatky však s jej významom nemajú nič spoločné.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?