Politika - Made in Slovakia

Autor: Roland Ondrus | 13.3.2018 o 17:04 | Karma článku: 3,00 | Prečítané:  195x

Je mi zle z našich politikov, poviem to na rovinu. Nápad získať politický kapitál z vraždy dvoch mladých ľudí je choré, kde je úcta k rodinám Jána a Martiny? Prečo mlčia politici o iných problémoch Slovákov, tie nie sú trendy? 

Bez pochýb je vražda na objednávku novinára a jeho priateľky hrôzostrašná realita stavu spoločnosti. Povedzme si však pravdu, to že veci na Slovensku nie sú s kostolným poriadkom sme už dávno vedeli. Prečo nebol do vtedy záujem ľudí ísť protestovať tak ako minulý týždeň? Netvárme sa prosím že sme nevedeli kto je Kočner, Fico, Kaliňák či Gašpar už pred tým! 

Opozícia nechutným spôsobom zneužíva smrť dvoch ľudí na reklamu, fuj! V podstate robí to isté ako Fico či Kaliňák iba z opačného konca. Jedna partia sa priživuje na niečom ohavnom, druhá pravdepodobne pomáha zločincom. 

Milý politici, pamätáte si ešte na to že máme v katastrofálnom stave zdravotníctvo, školstvo, súdy či trh práce? 

Opýtam sa Vás takto milý občania. Ako chceme docieliť aby Polícia trestala prehrešky voči zákonu ak páchatelia stoja nad zákonom?! Občania zabudli na to že máme mizerne fungujúcu justíciu. Výkon našich súdov nesymbolizuje členský štát v EU ale bananistan v Afrike. Zákony existujú pro-forma. Podobne mizerne na tom sú aj iné dôležité ukazovatele vyspelosti štátu ako takého (zdravotníctvo, školstvo, trh práce atď) 

Pýtate sa prečo to tak je? Dnes je každá pozícia prepojená s politikou a nie s kompetenciou či skúsenosťou nominovaného. Kým to takto bude nečakajme že sa niečo na Slovensku zmení. 

Stále sme nepochopili že politika nieje o tom koľko si človek nahrabe pre seba či známych ale o tom že človek využíva svoje postavenie a skúsenosť pomôcť svojej krajine. Toto je hlavný dôvod prečo vždy keď ideme k volebným urnám vyberáme "menšie zlo". My občania musíme zmeniť naše očakávanie a nastavenie, iba vtedy ich zmenia politici ktorý chcú náš hlas vo voľbách. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Dobrý rozhovor je sexy. Vyskúšajte si konverzáciu na jednu noc

Reportáž z večerov s neznámymi vo Viedni.

DOMOV

Kiska priniesol Bezákovi dar od pápeža Františka

Pápež odovzdal Kiskovi počas audiencie dar pre Bezáka.

PLUS

Ututlané dejiny československého fetu

Pred novembrom 1989 u nás fetovali desaťtisíce ľudí.


Už ste čítali?