Hokej

Autor: Roland Ondrus | 9.4.2018 o 10:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  100x

Už len pri názve našich hokejových líg sa človeku zastaví rozum. Kaufland Playoff, Nicolaus liga..chýba už len Agro Vadala ako sponzor občerstvenia do VIP boxov. Náš hokej nemá absolútne žiadnu úroveň, ukážu to aj MS v Dánsku. 

V našom hokeji zastal čas a to v roku 2002 po výhre MS. 

My stále žijeme v domnienke že v hokeji sme "niečo". V skutočnosti môžeme byť radi že ešte vôbec dnes hráme v najvyššej divízií MS. Hráči z našej ligy nemajú kvalitu na medzinárodný turnaj. Ukázali to posledné prípravné zápasy proti Švédsku ktoré sme prehrali tenisovým skóre 4-13.

 

Šatan, Kohút, Nemeček, Lintner, Paštinský, Ramsay 

Niečo tu nesedí... V časoch keď s konali voľby prezidenta SZLH či na post predsedu pro-hokeja naše hviezdy podpisovali petíciu a volali po zmene..tá prišla. Oni však reprezentovať neprišli. Pýtam sa kde sa stala chyba? Prečo hráči ktorý zmenu chceli neprišli podporiť jej nástup? Retrospektívne mi je skutočne ľúto Zdena Cígera a chalanov ktorý si na posledných MS odniesli tie naj-škaredšie urážky. 

Všetci chceme zmenu, nemá však odkiaľ prísť!

Kedysi sa hovorilo že účasť HC Slovan Bratislava v KHL pomôže nájsť nové mladé talenty pre reprezentáciu. Pravda je však taká že káder Slovana minulú sezónu tvorili prevažne zahraničný hráči a nie mladé "pušky". Bývalí tréner Miloš Říha situáciu zhodnotil veľmi trefne"Ja by som rád mal viac Slovákov v tíme, nemajú však výkonovo na KHL". 

Naša najvyššia liga nemá úroveň, darmo robí Lintner rôzne marketingové ťahy tie kvalitu hráčov neposunú dopredu. Pýtam sa načo sa hrá baráž o extraligu v takomto režime? Tento systém nemá žiadnu logiku a je zbytoční. Nechcem uraziť hráčov Detvy ale tento klub nemá čo hľadať v najvyššej súťaži. Prečo nezúžime ligu na menej tímov ktoré si budú deliť vyššie rozpočty? Kluby tak budú mať možnosť skrz rozpočet prilákať kvalitnejších hráčov. 

Máme zdroje na kvalitu, nemáme však záujem!

Mal som to šťastie mať možnosť pracovať s Mirom Lažom v HDC Slovakia. Okrem toho že Miro je skvelý kamarát a super človek má aj neskutočné know-how ohľadom prípravy hráča na sezónu. V Bratislave sa na trenažéri pripravujú hviezdy ako Prokhorin, Kysilevič či obrovský počet zahraničných hráčov z Rakúska, Nemecka či Švajčiarska. Pýtate sa na Slovákov, pár hráčov Slovana. Kde sú hráči z našej ligy?! Už len zdravý sedliacky rozum hovorí že ak nemáš kvalitnú prípravu ani tvoja hra nebude mať úroveň. Niečo na tom asi bude ak technológiu zakúpili v Ženeve, Moskve, Fínsku či v susednom Rakúsku...

Kluby 

Je dôležité pozastaviť sa aj pri samotných kluboch. Osobne nechápem toleranciu fanúškov HC Košice s vedením. Steelers majú rozpočet stále však výkonovo zhoria ako fakľa v Playoff. Na porovnanie ak by vypadol SC Bern vo Švajčiarsku tak skoro ako Košice nechcel by som vidieť tú revolúciu. Manažmentu HC Košice to však stačí, ak však majú všetky kluby taký prístup nečudujem sa že sme tam kde sme. Neverite mi? Pozrite si výsledky našich tímov v CHL, výkon hráčov opäť nestačí na zahraničnú konkurenciu. Niekde v lige tá chyba je a kluby v tom niesu nevinne. 

Čo treba zmeniť?

Chce to celoplošnú spoluprácu tých ktorý majú možnosť veci zmeniť. Začal by som tým že by Slovan mal možnosť si požičať hráčov vo veku 19-24 rokov z hoci ktorého klubu v našej lige. Na odplatu by napríklad klub získal finančnú čiastku či opciu na hráča (v prípade že by Slovan nehral playoff v KHL). Je nutné začať využívať možnosť že máme klub v KHL...Určite by som zaradil do programu tímov komplexnejšiu letnú prípravu. Na zváženie je aj znížiť počet účastníkov Kaufland ligy napríklad na 8 mužstiev: Košice, Bystrica, Zvolen, Trenčín, Nitra, Poprad, Žilina, + 1 mužstvo ktoré by postúpilo z 1. Ligy. Všetky kluby by tak získali lepší rozpočet tým pádom aj kvalita legionárov by išla hore (práve legionári pomohli zlepšiť Švajčiarov) . Lintner a jeho marketing je dobrý, nerieši však podstatu vec a to je kvalita ligy. 

MS Dánsko 2018

Jedná prosba na záver. Prosím nehejtujme chalanov za výsledok na MS. Oni na rozdiel o tých čo odmietli reprezentovať prídu odovzdať svoje maximum. Frustráciu nemôžeme smerovať na hráčov, oni sú "len" výsledok systému za ktorý môže niekto iný. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Remišová: Ak Imrecze nevedel postrážiť finančnú správu, ako mu môžeme zveriť rozpočet?

Všetky alternatívy sú pri prezidentskom kandidátovi otvorené.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Vlaky na Slovensku horia, a bude sa to opakovať

Čo sa deje v slovenských železniciach.

Stĺpček Jakuba Fila

Súzvuk Fica a Pellegriniho môže začať lámať Imrecze

Dvojvládie Smeru prenasleduje odkaz Radičovej vlády.


Už ste čítali?